Ako hlasovali

Autor: Peter Mikloš | 9.12.2011 o 10:09 | (upravené 9.12.2011 o 10:24) Karma článku: 15,64 | Prečítané:  1567x

Tieto dve hlasovania je dôležité si pamätať: 1) Hlasovanie o novele zákona o poľovníctve 2) Hlasovanie o skrátenom legislatívnom konaní o novele zákona  o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku

 

 

1) Včera parlament odhlasoval, že o novele zákona o poľovníctve sa
nebude hlasovať. Zmietli pod stôl novelu, ktorá mala obmedziť
nekontrolované strieľanie psov v lese poľovníkmi.

ZA zrušenie novely o poľovníctve boli:

celý SMER
skoro celé SDKU
celý MOST s výnimkou OKS
celá SNS časť KDH PROTI zrušeniu BOLI: celá SAS všetci OBYCAJNI LUDIA časť OKS Tu je hlasovanie: http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=29606 Výrok Fica ohľadom zrušenia hlasovania novely o poľovníctve: "Čo sa tu budeme teraz vybavovať s nejakými psami a mačkami!" 2) Dnes sa hlasovalo o skrátenom legislatívnom konaní pre novelu, ktorou sa dopĺňa zákon o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku. Zákon predkladá ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ako iniciatívny návrh. Za podozrivou snahou urýchlene, v skrátenom legislatívnom konaní, schváliť novelu, sa skrýva možnosť ťažiť posledné drevo v slovenských lesoch, po tom, ako štátne lesy úplne zdevastovali lesný majetok, ktorý im spoločnosť zverila. Úprava zákona má umožniť podniku Lesy SR ťažiť na 200 000 hektároch, ktoré boli doteraz pre štátnych drevorubačov nedostupné, pretože patria neštátnym vlastníkom. Takéto riešenie má zabezpečiť zvýšenie príjmu Lesom SR a následne odvod do štátneho rozpočtu pre nasledujúce roky. Minister Simon kalkuluje s ročnou ťažbou z týchto pozemkov 400 000 metrov kubických dreva. Novela zákona využíva jednoduchý fakt, že na Slovensku je množstvo pozemkov, na ktoré si síce majitelia uplatnili vrátenie užívacích práv, ale z rôznych objektívnych dôvodov im užívanie nebolo vrátené. Zamlčuje sa pritom, že vo veľkej časti prípadov je za „objektívnymi“ dôvodmi práve podnik Lesy SR. Napríklad Lesoochranárskemu zoskupeniu VLK štátne lesy odmietajú vydať do užívania viac ako 20 hektárov lesa už niekoľko rokov. Novela zákona umožní tieto naše súkromné lesy vyrúbať a tým ich úplne znehodnotiť. Navrhovaná novela je zásahom do vlastníckeho práva vlastníkov lesov, ktorý je v rozpore ochranou vlastníckeho práva zakotvenou v článku 20 Ústavy SR a v článku 1 Dodatkového protokolu k Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Skrátené legislatívne konanie neprešlo. Hlasovanie ale bolo veľmi zaujímavé: Hlasovalo: 139, ZA: 51, PROTI: 84 Tu ho nájdete: http://www.nrsr.sk/web/Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=29609 ZA a teda proti nám boli takmer komplet SDKÚ, MOST a KDH, teda strany ktoré mali plnú hubu súkromneho vlastníctva a práv občanov.

Ďakujeme, odíďte a už sa nevracajte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?